Letisko Bratislava

Malta

Popis destinácie

Malta, malebný ostrov nachádzajúci sa v strede Stredozemného mora, je fascinujúcou destináciou, ktorá láka návštevníkov svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernou prírodou. Tento ostrov, ktorý je domovom úchvatných pláží, historických pamiatok a tradičnej maltskej kuchyne, ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. Prečo by ste mali zvážiť návštevu tohto úžasného miesta? Tu je niekoľko dôvodov:

Historické Pamiatky a Kultúra

Malta má bohatú históriu, ktorá siaha až do dávnych čias, a je domovom mnohých historických pamiatok a kultúrnych pokladov. Prejdite sa po starom meste Valletta, ktoré je chránené UNESCO, a obdivujte nádherné stavby, ako je katedrála sv. Jána a Grands Masters Palace. Nezabudnite tiež navštíviť ďalšie historické miesta, ako sú Hypogeum v Paole a staroveké megalitické chrámy na ostrove Gozo.

Pláže a Slnečné Kúpanie

Malta ponúka množstvo krásnych pláží a zátok, kde si môžete užiť slnečné kúpanie a relax. Medzi najpopulárnejšie pláže patrí Golden Bay, Mellieha Bay a Ramla Bay na ostrove Gozo. Tieto pláže sú ideálne nielen na slnenie, ale aj na rôzne vodné športy ako šnorchlovanie a potápanie.

Tradičná Maltská Kuchyňa

Malta je známa svojou lahodnou kuchyňou, ktorá kombinuje vplyvy stredozemnej, arabskej a talianskej kuchyne. Ochutnajte miestne špeciality, ako sú pastizzi (plnené cesto), fenkata (králiková jedlo), a ftira (tradičný maltský chlieb). Nezabudnite si dopriať tiež sklenku lokálneho vína alebo likéru, ako je napríklad Maltese Falcon alebo Kinnie, maltský nealkoholický nápoj s príchuťou citrusových plodov.

Prírodné Krásy a Aktivity v Prírode

Okrem pláží ponúka Malta aj úchvatné prírodné scenérie a možnosti pre dobrodružné aktivity v prírode. Prejdite sa po skalnatých útesoch Blue Grotto a pozrite si nádherné modré jaskyne. Preskúmajte skalnaté útesy a zátoky ostrova Gozo alebo vychutnajte si pešiu túru po pobreží. Milovníci prírody určite ocenia aj návštevu Maltských ostrovov, ako sú Comino a Cominotto, kde nájdu krásne pláže a možnosti na šnorchlovanie.

Života Nočné Život a Zábava

Malta má živý nočný život a ponúka množstvo barov, klubov a reštaurácií, kde si môžete užiť večernú zábavu. Prejdite sa po promenáde Sliema alebo Paceville a objavte rôzne možnosti na večerné trávenie času. Nezabudnite sa tiež zúčastniť na tradičných oslavách a festiváloch, ktoré sa konajú po celý rok a ponúkajú zábavu a tanec.

Malta je úchvatnou destináciou, ktorá ponúka kombináciu bohatej histórie, kultúry, prírodných krás a zábavy. Ať už sa chystáte obdivovať historické pamiatky, relaxovať na pláži alebo ochutnávať miestne jedlá, Malta vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky.

View from the sea to the coast of Valletta, Malta
Cena

od 60€