Letisko Bratislava

História

0

Založenie letiska

Začiatky v 20. storočí:

Začiatky v 20. storočí: Bratislavské letisko má svoje korene v období medzi svetovými vojnami, keď sa začali vyvíjať prvé letecké základy na tomto území.

História Bratislavského letiska - miesta, ktoré hrá významnú úlohu v dejinách letectva strednej Európy

 Od svojho vzniku v roku 1947, kedy sa stal prvým civilným letiskom na Slovensku, až po súčasnosť, kedy je dôležitým uzlom pre medzinárodné lety, sme prešli fascinujúcim vývojom a zahltili sme sa množstvom zaujímavých faktov a udalostí.

Jedným zo zaujímavých fakltov je, že pôvodné letisko sa nachádzalo na mieste dnešnej Bratislavy, v mestskej časti Vajnory. V roku 1970 bolo však preložené na súčasnú lokalitu v Ivanka pri Dunaji, aby sa rozšírilo a modernizovalo.

Počas rokov komunistickej éry slúžilo letisko predovšetkým ako dôležitý vojenský a civilný uzol. V 80. rokoch bolo dokonca používané aj pre medzinárodné charterové lety do exotických destinácií ako Egypt či Bulharsko.

Po páde komunizmu v roku 1989 začalo letisko intenzívne modernizovať a rozvíjať svoje služby. V roku 2004 sme sa stali členom Schengenského priestoru a vstupom do Európskej únie sme sa stali súčasťou európskej leteckej infraštruktúry.

Dnes Bratislavské letisko, známe aj ako Letisko M. R. Štefánika, ponúka spojenia do viac ako 50 destinácií v Európe a na Blízkom východe. Sme hrdí na svoju bohatú históriu a sme vďační za možnosť slúžiť ako brána do sveta pre milióny cestujúcich každý rok.

Vďaka našej dedičnosti a neustálemu úsiliu o inovácie sme sa stali dôležitým hráčom v oblasti letectva v strednej Európe. Spoznajte viac o našich historických kúskoch a zaujímavých príbehoch, ktoré nás definovali, a pridajte sa k nám na našej ceste do budúcnosti.“