Letisko Bratislava

Korfu

Popis destinácie

Korfu, jedinečný ostrov v Jónskom mori, je známy svojou prírodnou krásou, bohatou históriou a pohostinnosťou svojich obyvateľov. Svojimi zelenými kopcami, úchvatnými plážami a kultúrnymi pamiatkami láka Každoročne tisíce návštevníkov. Poďme spoločne objaviť čaro tohto nádherného ostrova.

Prečo navštíviť Korfu?

Korfu je známy svojou prírodnou krásou a nádhernými plážami s jemným pieskom a azúrovým morom. Pláže ako Glyfada, Paleokastritsa a Sidari sú obľúbené medzi turistami aj miestnymi obyvateľmi. Tu môžete relaxovať na slnku, kúpať sa v jasnom mori a užívať si pokojnú atmosféru pobrežia.

Okrem toho je Korfu bohatý na históriu a kultúru. Ostrov má bohaté dedičstvo, ktoré sa odráža v jeho historických pamiatkach, ako je Staré Mesto Korfu, Achilleion Palace a Mon Repos Palace. Návšteva týchto pamiatok vás prenesie do minulosti a umožní vám objaviť bohatú históriu tohto fascinujúceho regiónu.

Najlepší čas na návštevu

Ideálny čas na návštevu Korfu je od mája do septembra, keď teploty dosahujú príjemné hodnoty a more je dostatočne teplé na plávanie. Tieto mesiace ponúkajú aj najviac slnečných dní a menej zrážok.

Letné mesiace sú najrušnejšie a najteplejšie, čo je ideálne na plážové aktivity a vodné športy. Ak preferujete pokojnejšiu atmosféru, jarné a jesenné mesiace sú tiež vhodné na návštevu.

Ubytovanie a ceny

V Korfu nájdete rôzne možnosti ubytovania pre každý rozpočet. Od luxusných rezortov na pobreží po útulné penzióny a hostely, ponuka je veľmi široká. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od polohy, vybavenia a sezóny, ale vo všeobecnosti sú pomerne priateľské.

Pre tých, ktorí hľadajú viac cenovo dostupnejšie možnosti, sú k dispozícii aj ubytovacie možnosti mimo centra mesta a mimo turisticky frekventovaných oblastí.

Zaujímavé tipy a triky

  • Ochutnajte miestne jedlá v tradičných reštauráciách a ochutnajte lahodné grécke špeciality, ako sú gyros, souvlaki a moussaka. Nezabudnite si dopriať aj niektorý z miestnych dezertov, ako je baklava alebo loukoumades.
  • Prejdite sa po úzkych uličkách Starého Mesta Korfu, kde nájdete množstvo obchodíkov s miestnymi výrobkami, suvenírmi a remeselnými výrobkami. Nezmeškajte príležitosť nakúpiť si nezabudnuteľné darčeky pre svojich blízkych.
  • Urobte si čas na výlet do vnútrozemia ostrova, kde môžete objaviť nádherné dedinky, kláštory a prírodné scenérie. Nezabudnite si so sebou vziať fotoaparát a zachytiť krásy Korfu.

Korfu je destináciou, ktorá vás okúzli svojou prírodnou krásou, historickými pamiatkami a pohostinnosťou svojich obyvateľov. Nech už ste milovníkom pláží, histórie alebo jednoducho dobrodružstva, Korfu vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a dovolenkové spomienky. Vyrazte a objavte tento klenot v Jónskom mori!

Old fortress in Corfu town
Cena

od 112€