Letisko Bratislava

Zakynthos

Popis destinácie

Zakynthos, nádherný ostrov v Jónskom mori, je synonymom pre krásne pláže, priezračné modré more a malebné horské dedinky. Prečo by ste mali navštíviť túto perlu Jónskych ostrovov? Tu je prehľad toho, čo Zakynthos ponúka, a niekoľko tipov, ako si túto destináciu užiť naplno.

Prečo navštíviť Zakynthos?

Zakynthos je známy svojimi úchvatnými plážami, ktoré patria k najkrajším na svete. Okrem toho ostrov ponúka aj bohatú históriu, malebné dedinky a úchvatnú prírodu. Je to ideálne miesto pre oddych a relaxáciu na pobreží Jónskeho mora.

Kedy navštíviť Zakynthos?

Najlepším obdobím na návštevu Zakynthosu je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné, a more je príjemné na kúpanie. Letá sú najvyššou sezónou, kedy ostrov ožíva turistickým ruchom a rôznymi festivalmi. Ak preferujete menej preplnené obdobia, môžete zvážiť návštevu na jar alebo na jeseň.

Ubytovanie a ceny

Zakynthos ponúka široký výber ubytovacích možností, od luxusných rezortov a hotelov pri pláži po útulné penzióny a apartmány. Ceny sa líšia v závislosti od polohy, typu ubytovania a obdobia, ale väčšinou sú relatívne prístupné, najmä ak si rezervujete vopred.

Zaujímavé tipy a triky

  1. Navštívte pláž Navagio: Nevynechajte návštevu slávnej pláže Navagio, známej aj ako Shipwreck Beach, s jej ikonickým vrakom lode uprostred bieleho piesku a azúrového mora.
  2. Preskúmajte modré jaskyne: Podniknite výlet k Modrým jaskyniam na severovýchodnom pobreží ostrova, kde sa môžete preplávať cez jaskynné útvary s priezračne modrými vodami.
  3. Objavte tradičné dedinky: Urobte si čas na návštevu tradičných horských dediniek, ako je alpská obec Keri, kde sa môžete ponoriť do autentického gréckeho života a kultúry.
  4. Vychutnajte si grécku kuchyňu: Ochutnajte miestne špeciality, ako sú domáce olivy, feta syr, gyros a zmrzlina z mastiho ovčieho mlieka, v jednej z miestnych taverien priamo na pobreží.

Zakynthos je ostrov plný zázrakov, ktorý láka návštevníkov svojou krásou a pokojnou atmosférou. Či už sa rozhodnete relaxovať na pláži, preskúmať prírodné krásy ostrova alebo ochutnať miestne lahôdky, Zakynthos vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky. Choďte a objavte tento nádherný kúsok Grécka!

Navagio shipwreck beach în Zakynthos Greece
Cena

od 309€