Letisko Bratislava

Rhodes

Popis destinácie

Rhodos, najväčší ostrov Dodekanézskej skupiny v Egejskom mori, je ohromujúcou destináciou, ktorá láka cestovateľov svojou bohatou históriou, úchvatnou prírodou a nádhernými plážami. Prečo navštíviť tento nádherný kúsok Grécka? Tu je prehľad toho, čo Rhodos ponúka, a niekoľko tipov, ako si túto destináciu užiť naplno.

Prečo navštíviť Rhodos?

Rhodos kombinuje staroveké pamiatky so slnečnými plážami a pôsobivou horskou krajinou. Jeho hlavné mesto, Rhodos, je nádherne zachované, s mnohými historickými pamiatkami, úzkymi uličkami a príjemnou atmosférou. Mimo mesta nájdete idylické pláže, malebné dedinky a nádhernú prírodu.

Kedy navštíviť Rhodos?

Ideálnym obdobím na návštevu Rhodosu je od mája do októbra, keď je počasie teplé a slnečné. Letá a jeseň sú najlepším obdobím na užívanie si pláží a morských aktivít. Ak preferujete menej preplnené obdobia, môžete zvážiť návštevu na jar alebo na jeseň.

Ubytovanie a ceny

Rhodos ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od luxusných rezortov pri pláži po tradičné rodinné penzióny a cenovo dostupné hotely v centre mesta. Ceny sa líšia podľa obdobia a typu ubytovania, ale väčšinou sú relatívne prístupné, najmä ak si rezervujete vopred.

Zaujímavé tipy a triky

  1. Navštívte staroveký Rhodos: Preskúmajte staré mesto Rhodos s jeho opevnenými múrmi, stredovekými palácmi a úzkymi uličkami. Nezabudnite navštíviť aj Akropolu Lindos, starovekú akropolu s úchvatnými výhľadmi na okolitú krajinu.
  2. Užite si plážové radovánky: Rhodos ponúka niektoré z najkrajších pláží v Grécku. Vyberte sa na pláže, ako sú Faliraki, Tsambika a Lindos, kde si môžete užiť slnko, piesok a čisté azúrové more.
  3. Vychutnajte si miestnu kuchyňu: Ochutnajte tradičné grécke jedlá v miestnych tavernách a reštauráciách. Nezabudnite ochutnať miestne špeciality, ako sú souvlaki, gyros a moussaka.
  4. Návšteva historických miest: Okrem Knossosu navštívte aj ďalšie historické pamiatky, ako je Heraklionské archeologické múzeum a pevnosť Koules, ktoré ponúkajú bohatý pohľad do histórie regiónu.

Rhodos je nádherná destinácia s bohatou ponukou kultúry, histórie a prírodných krás. Nech sa rozhodnete objavovať staroveké pamiatky, oddychovať na pláži alebo ochutnávať miestne jedlá, táto destinácia vám určite nezostane ľahostajná. Čaká na vás pôvabný mix medzi minulosťou a súčasnosťou, ktorý nájde svoje miesto v srdci každého cestovateľa.

Scenic beach Rhodes island Greece
Cena

od 309€