Letisko Bratislava

Palma Mallorca

Popis destinácie

Palma de Mallorca, hlavné mesto a klenot Baleárskych ostrovov, je nádherná destinácia plná histórie, kultúry a nádherných pláží. Prečo by ste mali navštíviť túto stredomorskú perlu? Tu je prehľad toho, čo Palma de Mallorca ponúka a niekoľko tipov, ako si túto destináciu užiť naplno.

Prečo navštíviť Palma de Mallorca?

Palma de Mallorca je kombináciou starovekých pamiatok, úchvatných prírodných scenérií a pútavého moderného života. Jeho historické centrum je plné úzkych uličiek, renesančných paláci, gotických kostolov a obchodov so suvenírmi. Okrem toho mesto ponúka nádherné pláže, jasné modré more a bohatú kulinársku scénu.

Kedy navštíviť Palma de Mallorca?

Najlepším obdobím na návštevu Palmy de Mallorcy je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné a mesto ožíva rôznymi festivalmi a podujatiami. Leto je tiež ideálnym obdobím na užívanie si pláží a morských aktivít. Ak preferujete menej preplnené obdobia, môžete zvážiť návštevu na jar alebo na jeseň.

Ubytovanie a ceny

V Palme de Mallorce nájdete široký výber ubytovacích možností, od luxusných rezortov a butikových hotelov po cenovo dostupné apartmány a hostely. Ceny sa líšia v závislosti od polohy, typu ubytovania a obdobia, ale väčšinou sú relatívne prístupné a zodpovedajú úrovni služieb poskytovaných.

Zaujímavé tipy a triky

  1. Preskúmajte katedrálu La Seu: Navštívte ikonickú gotickú katedrálu La Seu, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších katedrál v Španielsku. Obdivujte jej majestátne vnútro a rozprávkové vonkajšie fasády.
  2. Prechádzka po starom meste: Preskúmajte staré mesto Palmy de Mallorcy a jeho historické pamiatky, ako sú Almudaina palác, Bellver hrad a Plaça Major. Nezabudnite si užiť atmosféru úzkych uličiek a živého mestského života.
  3. Vychutnajte si plážové radovánky: Užite si slnko a piesok na niektorých z najkrajších pláží v okolí Palmy, ako sú Platja de Palma, Cala Major a Playa de Can Pastilla. Ponúkajú ideálne podmienky na opaľovanie, plávanie a vodné športy.
  4. Ochutnávka miestnej kuchyne: Ochutnajte tradičné mallorské jedlá v miestnych reštauráciách a tapas baroch. Nezabudnite ochutnať špeciality, ako sú pa amb oli (chlieb s olejom a paradajkami), sobrassada (miestna klobása) a ensaïmada (tradičný koláč).

Palma de Mallorca je fascinujúca destinácia, ktorá láka návštevníkov svojou bohatou históriou, úchvatnou prírodou a bohatou kultúrnou scénou. Nech sa rozhodnete objavovať pamiatky, relaxovať na pláži alebo ochutnávať miestne lahôdky, Palma de Mallorca vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky. Choďte a objavte krásy tohto pôvabného ostrova v srdci Stredozemného mora!

Bellver Castle, Palma de Mallorca
Cena

od 339€