Letisko Bratislava

Korfu

Popis destinácie

Korfu, ostrov zelených kopcov a priezračných vôd Jónskeho mora, je jednou z najkrajších destinácií v Grécku. Jeho bohatá história, úchvatná príroda a pohostinní ľudia lákajú návštevníkov z celého sveta. Prečo by ste mali navštíviť tento ostrov krásy a záhad? Tu je prehľad toho, čo Korfu ponúka a niekoľko tipov, ako si túto destináciu užiť naplno.

Prečo navštíviť Korfu?

Korfu je bohatý na kultúru, históriu a prírodné krásy. Jeho staré mestá sú plné úzkych uličiek, historických pamiatok a tradičných gréckych taverien. Okrem toho ostrov ponúka úchvatné pláže, malebné zátoky a zelené pohoria, ktoré lákajú milovníkov prírody a dobrodružstva.

Kedy navštíviť Korfu?

Najlepším obdobím na návštevu Korfu je od apríla do októbra, keď je počasie teplé a slnečné, a ostrov ožíva rôznymi festivalmi a podujatiami. Letá sú najvyššou sezónou, kedy sa turistický ruch na ostrove zvyšuje, ale jeseň a jar ponúkajú pokojnejšie a menej preplnené prostredie.

Ubytovanie a ceny

Korfu má širokú škálu ubytovacích možností, od luxusných rezortov a butikových hotelov po útulné penzióny a rodinné apartmány. Ceny sa líšia podľa oblasti a typu ubytovania, ale väčšinou sú relatívne prístupné a zodpovedajú úrovni služieb poskytovaných.

Zaujímavé tipy a triky

  1. Preskúmajte staré mestá: Navštívte staré mestá Korfu a Kerkýry, ktoré sú plné úzkych uličiek, historických pamiatok a živého kultúrneho života. Nezabudnite navštíviť aj hrad Angelokastro a palác Achilleion.
  2. Plážové dobrodružstvo: Užite si slnečné dni na niektorých z najkrajších pláží Korfu, ako sú Paleokastritsa, Glyfada a Sidari. Ponúkajú dokonalé podmienky na kúpanie, opaľovanie a vodné športy.
  3. Vychutnajte si miestnu kuchyňu: Ochutnajte tradičné grécke jedlá v miestnych taverňach a reštauráciách. Nezabudnite ochutnať tzatziki, souvlaki, a baklavu a vyskúšať miestne víno.
  4. Turistické výlety: Podniknite výlety po ostrove a objavte jeho prírodné krásy, ako sú útesy na severovýchode, piesočnaté pláže na juhu a zelené kopce strediska Pantokrator.

Korfu je ostrov bohatý na kultúru, prírodu a pohostinnosť jeho obyvateľov. Nech sa rozhodnete objavovať históriu a kultúru, relaxovať na pláži alebo ochutnávať miestne lahôdky, Korfu vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky. Choďte a objavte krásy tohto úžasného ostrova!

Paleokastritsa at sunset in COrfu
Cena

od 309€