Z BRATISLAVY POLETÍ 2 TISÍ LETOV POČAS LETNEJ SEZÓNY

Z BRATISLAVY POLETÍ 2 TISÍ LETOV POČAS LETNEJ SEZÓNY

Z letiska M.R.Štefánika sa počas letnej sezóny uskutoční takmer 2 tisíc dovolenkových chartetrových letov. Všetko prebehne v  najfrekventovanejšom letnom dovolenkovom období, ktoré sa začína práve dnes a trvá až do októbra. Najviac letov je plánovaných do tureckej Antalye, kde sa poletí až 473krát.

I keď sa dovolenková sezóna na letisku rozbehla už v apríli a to letmi do Ománu, pravú dovolenkovú sezónu na letisku pocítite už od tohto mesiaca. V júni sa tu uskutoční 311 odletov a príletov do/ z destinácií ako Egypt, Turecko, Bulharsko, ale aj Izrael či Grécko. V mesiaci júl sa uskutoční takmer 600 charterových letov pre cestujúcich cez cestovné kancelárie. V poslednom prázdninovom mesiaci august je naplánovaných cez 584 letov. Tí, ktorí chcú cestovať v septembri stihnú až 401 letov. V októbri sa milovníci slnka môžu tešiť na lety do egyptských destinácií ako: Sharm El Sheik, Hurghada, Djerba či iné.

Turecko si opäť získava svoju klientelu a z Bratislavy poletí o 40% viac letov ako vlani. Prvenstvo si drží letovisko Antalya. Na druhom mieste je egyptská Hurghada, do ktorej poletí o 160 letov viac ako minulý  rok. Do top 5 sa dostalo aj Bulharsko so 131 príletmi a odletmi do Burgasu a so 48 letmi a odletmi do Varny. Svoju priazeň majú aj Kapverdské ostrovy kde sa poletí až 39krát.

TABUĽKA DESTINÁCIÍ S POČTOM LETOV

Destinácia Počet charterových letov (prílety + odlety)
Antalya (Turecko) 473
Hurghada (Egypt) 160
Burgas (Bulharsko) 131
Heraklion (Grécko) 84
Boa Vista a Sal (Kapverdy) 78
Monastir (Tunisko) 78

 

 Demos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode