Užitočné rady pri kúpe letenky

Letíte na svadobnú cestu a máte nový pas aj priezvisko

Ak bola letenka zakúpená na priezvisko za slobodna na letisku sa musíte preukázať cestovným dokladom s novým priezviskom a sobášnym listom. Zmena mena na novo vystavenej palubnej vstupenke je zadarmo. V prípade, že by ste sobášny list pri sebe nemali, za zmenu mena zaplatíte poplatok podľa cenníka leteckej spoločnosti, ktorou letíte. Cestujúca však môže sobášny list doložiť aj dodatočne, pričom letecká spoločnosť poplatok za zmenu mena vráti.

Rovnaký postup uplatníte, ak ste si ešte nestihli vybaviť nový cestovný doklad a preukážete sa cestovným dokladom, kde máte priezvisko za slobodna, ale letenku máte pod novým priezviskom.

V oboch spomínaných prípadoch je vhodné vopred kontaktovať leteckú spoločnosť, či už telefonicky, mailom alebo cez kontaktný formulár na internete a zmenu priezviska a čísla cestovného dokladu leteckej spoločnosti nahlásiť.

Zmena mena cestujúceho na letenke, zmena dátumu odletu

Zmena mena letenky z osoby X na osobu Y je možná za poplatok, ktorý si určuje konkrétna letecká spoločnosť. Tak isto sa dá zmeniť dátum, čas, miesto odletu/príletu , ale aj v tomto prípade je táto zmena spoplatnená.

Ak ste sa rozhodli pre akékoľvek zmeny na letenke, treba vopred kontaktovať leteckú spoločnosť. Letenka sa stornovať nedá, storno letenky je možné iba ak máte zaplatenú biznis triedu, v ktorej letecká spoločnosť poskytuje takúto službu alebo ak sa vám na storno letenky viaže poistenie.

Ako vyhľadať najlacnejšiu letenku

Najlacnejšie ceny leteniek sú na stránkach leteckých spoločností ako : www.ryanair.com / www.pobeda.aero / www.flydubai.com / www.wizzair.com / www.csa.cz / www.smartwings.com

Samozrejme letenku si môžete zakúpiť aj TU  cez Pelikán v slovenskom jazyku .

Letenky (Ryanair, Pobeda, Wizz Air) sa dajú kúpiť aj na letisku v okienku označenom ,,Predaj leteniek a výber poplatkov“ . Predaj sa otvára vždy 2 hodiny pred každým odletom.

S leteckou spoločnosťou Ryanair môžete z Bratislavy letieť do :

Mallorka, Paríž-Beauvais, Korfu, Berlín, Atény, Madrid, Manchester, Malaga, Miláno, Birmingham, Brusel, Rím- Ciampino, Dublin, Edinburg, Barcelona-Girona, Londýn-Luton, Londýn-Stansted, Trapani, Alghero, Niš, Leeds-Bradfort, Eilat-OvdaDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode