Upírska Transylvánia priamo z Bratislavy.

Upírska Transylvánia priamo z Bratislavy.

Od 10. marca 2017 sa z Bratislavy začne lietať do mesta Kluž v Rumunsku. O toto spojenie sa postarala letecká spoločnosť Wizz Air. Z bratislavského letiska sa bude lietať dvakrát do týždňa a to každý pondelok a piatok. Cena letenky do najväčšieho mesta v Transylvánií začína už od 19,99 €, vrátane všetkých poplatkov. Letecká spoločnosť Wizz Air je novou leteckou spoločnosťou na bratislavskom letisku, ktorá spustila svoju prevádzku letmi do Skopje v Macedónsku a späť len tento rok. Zároveň oznámila, že v súvislosti s letným letovým poriadkom pribudne od 27. marca, aj nová linka do mesta Tuzla v Bosne a Hercegovine a spiatočne. Všetky linky sú pre cestujúcich k dispozícii 2 x v týždni.

Ak sa rozhodnete využiť novú priamu linku a vydať sa po stopách Draculu, prinášame Vám zopár cestovateľských tipov na čo nezabudnúť.

Rumunsko patrí medzi najmladšieho člena Európskej únie. Napriek tomu majú mnohí voči tieto krajine množstvo predsudkov. Možno to má na svedomí zlá politická situácia krajiny posledných rokov, avšak krajina ide aj napriek tomu rýchlym tempom vpred. Preto neváhajte a Rumunsko pri najbližšej príležitosti navštívte. Ak sa rozhodnete letieť priamo z Bratislavy, pristanete v historickom meste Cluj Napoca ( v slovenčine Kluž). Toto mesto je tiež neoficiálne považované aj za hlavné mesto Transylvánskej oblasti. Mesto sa nachádza približne 440 kilometrov od Bukurešti. Tomu, že v meste stretnete množstvo mladých ľudí vďačíte univerzitám. Tých je v malom meste až 6. Okrem toho má však mesto k dispozícií množstvo sakrálnych a svetských pamiatok. Bezpochyby medzi najznámejšie patria: Katedrála Usnutia Presvätej Bohorodičky (Kluž) – katedrála Rumunskej pravoslávnej cirkvi, Kostol svätého Michala (Kluž) – rímskokatolícky kostol a Piaristický kostol (Kluž) – rímskokatolícky kostol piaristov. Okrem toho však odporúčame navštíviť aj Etnografické múzeum, kde sa zoznámite s interpretáciou a prezentáciou života a zvykov miestnych ľudí. Pre milovníkov nočného života je pripravený klub n názvom Lietajúci cirkus (Flying Circus PUB) otvorení 7 dni v týždni. Takže ak sa v meste nachádzate práve v utorok diskotéku nepremeškáte. No a ak si budete chcieť prevetrať hlavu na čerstvom vzduchu ideálnym miestom bude Botanická záhrada s množstvom okolitej prírody a a niekoľko exotických druhov rastlín v skleníkoch. Nezabudnite sa pozrieť na japonskú záhradu a veľký zelený dom.

Mesto a aj krajina však ponúka oveľa viac miest na spoznanie, vďaka čomu si aj vy Rumunsko zamilujete JDemos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode