Praktické rady pred príchodom na letisko

Keďže je dovolenková sezóna v plnom prúde , pripravili sme pre Vás praktické rady.

  • Online check-in

Tento proces pasažier vykoná pomocou mobilnej aplikácie alebo sa zaregistruje cez web stránku leteckej spoločnosti, ktorou letí. Pri online check-ine uvediete svoje osobné údaje, adresu a údaje o cestovnom doklade. Počas registrácie si môžete prikúpiť batožinu, poistenie a iné služby poskytované leteckou spoločnosťou.

Spoločnosť Wizz Air a Ryanair vyžadujú, aby ste vykonali online check-in vopred. Check-in na letisku je spoločnosťami Ryanair a Wizzair spoplatnený .

  • Parkovanie

Pre krátkodobé parkovanie použite parkovisko P1. Toto parkovisko môžete využiť ak veziete alebo  vyzdvihujete svojich blízkych, parkovisko je situované v blízkosti terminálu . Prvých 15 minút státia je ZADARMO, parkovanie dlhšie ako 15 minút je spoplatnené poplatkom 4 € za každú hodinu.

Pre dlhodobé parkovanie použite parkovisko P2. Ak si chcete nechať auto na letisku, môžete použiť parkovisko P2 , ktoré je otvorené 24/7 , je nestrážené, nekryté, zabezpečené rampami a od terminálov nie je ďaleko vzdialené.  E-mail: parking@bts.aero  Tel.: +421 2 3303 6261

Hlavné parkovisko P2 – CENNÍK

5 MINÚT ZADARMO
1. HODINA 3 €
KAŽDÁ ĎALŠIA HODINA 3 €
1 DEŇ 20 €
2-3 DNI 25 €
4-5 DNÍ 30 €
6-7 DNÍ 35 €
8-12 DNÍ 39 €
KAŽDÝ ĎALŠÍ DEŇ 20 €

Ako zaplatiť za parkovné

Platiť môžete v hotovosti alebo kreditnou kartouplatobných automatoch, ktoré sa nachádzajú na parkovisku, odletovej/príletovej časti terminálu alebo v pokladni na parkovisku P2. Po zaplatení parkovacieho lístka je potrebné opustiť parkovisko P1/P2 do 15 minút. Ak ste držiteľom preukazu ŤZP môžete parkovať 2 hodiny na parkovisku P1/P2 zadarmo, stačí sa pri odchode preukázať ŤZP preukazom.

  • Príchod na letisko

Obyčajne by ste mali prísť na letisko 2 hodiny pred odletom, kedy sa otvára check-in a bezpečnostná kontrola. Letecké spoločnosti flydubai a Pobeda otvárajú check-in 3 hodiny pred odletom. Check-in sa uzatvára 40 minút pred odletom (flydubai zatvára check-in 1 hodinu pred odletom). Ak by sa nedostavili na check-in do 40 minút (1 hodiny) pred odletom a registrácia je už uzatvorená, nebudete pripustený na odlet.

Po príchode na letisko vstúpite do budovy terminálu s nápisom Odlety , na svetelných informačných tabuliach vyhľadáte destináciu, čas odletu, číslo letu a číslo check-in pultu. Pri check-in pulte sa preukážete platným cestovným dokladom (pas, občiansky preukaz). Pozor pri niektorých destináciách je podmienkou,  aby ste mali pas platný ešte 6 mesiacov po príchode z destinácie. Po preukázaní sa dostanete od personálu letenku a číslo brány. Môžete prejsť na bezpečnostnú kontrolu na 2. poschodí.

  • Bezpečnostná kontrola

Pred kontrolou musíte vyložiť všetky :

Tekutiny (kontrolou povolené sú):

-tekutiny, ktorých nádoba nepresahuje 100ml/g.

-zabalené v priesvitných plastových vreckách, s objemom nepresahujúcim 1 liter

-toto vrecko musí byť počas kontroly zatvorené

-tekutiny potrebné zo zdravotných dôvodov (potrebné lekárske potvrdenie)

-dojčenská strava

Elektronika:

-tablet, mobil, notebook, fotoaparáty a iné

Oblečenie:

-vrchná vrstva oblečenia (sako, sveter, vetrovka, pulóver)

-topánky

-doplnky (opasok, hodinky, šatky)Demos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode