Bratislavské letisko malo dobrý rok!

Bratislavské letisko malo dobrý rok!

Letisko v hlavnom meste Slovenska vybavilo v roku 2016 viac ako 1,7 milióna cestujúcich. Oproti roku 2014 si tak polepšilo o 13 %.

Letisku M.R. Štefánika sa darilo aj v rámci počtu príletových a odletových lietadiel. Za rok 2016 sa tu vystriedalo vyše 24 tisíc letov, čo predstavuje nárast o 4%. Pracovníci vybavili za rok vyše 20 ton leteckého nákladu a polepšili si tak o 7%.

Bratislavskému letisku výrazne pomohol príchod najväčšej nízkonákladovej leteckej spoločnosti v strednej a východnej Európe. Vďaka spoločnosti wizzair sa letisko začalo výrazne rozvíjať. Spoločnosť začala na Slovensku pôsobiť v marci minulého roka a to priamymi linkami do Skopje. V decembri spoločnosť začala prepravovať aj do Kyjeva na Ukrajine. Pre veľký záujem cestujúcich sa obe linky od augusta tohto roku zvýšia na frekvenciu 4krát do týždňa

Šéf bratislavského letiska považuje za úspech aj príchod ruskej leteckej spoločnosti Pobeda. Tá od konca decembra minulého roku zabezpečuje pravidelné letecké spojenie s Moskvou päťkrát týždenne a stala sa podľa počtu prepravených cestujúcich druhým najvýznamnejším pravidelným leteckým dopravcom na letisku.

„Aj napriek nepriaznivej geopolitickej situácii, ktorá výrazne ovplyvnila letnú dovolenkovú charterovú sezónu a mala za následok pokles vybavených pasažierov v nepravidelnej doprave, sa podarilo letisku vďaka novým pravidelným linkám leteckých spoločností zabezpečiť celkový rast počtu vybavených pasažierov,“ poznamenal Trhlík.

Okrem toho sa dá z Bratislavy letieť aj do Dubaja, ktorý je zároveň prestupným bodom napríklad do Thajska, Maledivy a pod. Českými aerolíniami sa dostanete do Prahy a so spoločnosťou Ryanair do Izraela, Srbska, Korfu a Veľkej Británii.

Letisko očakáva v budúcom roku rast počtu cestujúcich na 1,8 milióna až dva milióny, ak bude vývoj nepravidelných dovolenkových charterových letov priaznivejší ako v tomto roku. Zároveň k rozvoju môžu pomôcť ohlásené tri nové pravidelné letecké linky spoločnosti Wizz Air a nie je vylúčené, že oznámené budú aj ďalšie nové letecké spojenia.

 

 Demos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode