Bratislavské letisko dosiahlo 3. najlepšií výsledok vo svojej histórii

Letisko M.R. Štefánika v Bratislave sa môže popýšiť tretím najvyšším prevádzkovým  výsledkom v celej svojej histórii a zároveň najvyšším výsledokom za posledných 9 rokov. V roku 2017 vybavilo bratislavské letisko spolu 1 942 069 pasažierov, čo je o 11 % viac ako rok pred tým. Historický rekord dosiahlo pri preprave leteckého nákladu.

V roku 2017 sme sa priblížili k hranici dvoch miliónov cestujúcich. Zaznamenali sme rekordnú dovolenkovú sezónu, počas ktorej narástla nepravidelná charterová doprava až o 35 percent. Vďaka piatim novým linkám a širšej sieti pravidelných liniek narástla aj pravidelná doprava o tri percentá,“ zhodnotil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec.

“Zaznamenali sme zároveň historický rekord prepravy leteckého nákladu. V roku 2017 sme odbavili 26 246 ton carga, čo je najvyššia hmotnosť prepraveného nákladu od vzniku letiska,“ doplnil Jozef Pojedinec.

Najviac cestujúcich cestovalo v roku 2017 z Letiska M. R. Štefánika do destinácií Londýn, Dublin, Antalya, Miláno a Moskva a z nich do Bratislavy.

Najväčším dopravcom je spoločnosť Ryanair, ktorá z Bratislavy a do nej prepravila viac ako milión cestujúcich. Z hľadiska počtu prepravených cestujúcich nasledujú spoločnosti Travel Service, Wizz Air, Pobeda, flydubai, České aerolínie a Air Cairo.Demos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode