BRATISLAVA –SOFIA, spiatočne od 44 eur!

BRATISLAVA –SOFIA, spiatočne od 44 eur!

Objavte hlavné mesto Bulharska, čarovnú Sofiu teraz so spiatočnou letenkou v termíne 30.6 – do 7.7 len za 44,98 eur. Práve vtedy bude zahájený prvý let z Letiska M.R. Štefánika do Sofie.

Ak sa poponáhľate, za túto cenu si naplánujete spiatočnú letenku aj v júli a auguste.

REZERVÁCIA TU:

Mesto sa nachádza v západnej časti krajiny, v kotline Sofijska kotlovina, približne 50 km od hraníc so Srbskom. Pôvodne zaberalo mesto len malé územie v južnej časti kotliny, postupne sa rozrástlo na jej veľkú časť. Niektoré mestské časti sa nachádzajú v nadmorskej výške až 700 m n. m., čo zo Sofie robí najvyššie položené hlavné mesto v Európe (ak nerátame horské miništáty). Motto mesta je „raste no ne stare“ v preklade „rastie, ale nestarne“. Nie len mesto ale celkovo Bulharsko vás prekvapí mnohými odlišnými zvykmi. Pred vstupom do krajiny by ste si mali zaobstarať slovník s bulharskou abecedou. Ten sa vám istotne zíde v prípade, že neovládate cyriliku. Nezabudnite tiež, že v krajine je súhlas znázornení presne naopak ako u nás. Ak budete kývať hlavou, že niečo nechcete, obyvatelia  si to vyložia presne naopak. Tak teda kývanie hlavou zhora nadol znamená „nie“ a krútenie hlavou zboka nabok znamená „áno“. A čo teda vidieť  v tomto meste?

  • Katedrálu Alexandra Nevského – stavba bola postavená v 19. storočí. Ide asi o najpôsobivejšiu stavbu v meste. Charakteristická je ornamentálnosťou a pozlátenými kupolami.
  • Ulica Vitoša – ide o pešiu zónu plnú barov, reštaurácií a obchodov. Pri prezeraní výkladov a vychutnávaní kávy vás bude doprevádzať výhľad na vrch Vitaš.
  • Turecké kúpele. Miesto na oddych a relaxáciu. Pri kúpeľoch sa nachádza termálny prameň, odkiaľ si môžete načerpať vodu. Taktiež je tu jediná synagóga v meste.
  • Carrusel club – miesto kde si prídu na svoje milovníci nočného života a zábavy. Ak si chcete teda zatancovať a ochutnať Rakiju, toto miesto je nato stvorené.
  • Vrch Vitoša – miesto kde sa dá v zime lyžovať a počas teplých mesiacoch chodiť na turistiku. Na jeho úpätí blízko vilovej štvrte sa nachádza bulharský historický poklad, kostol Bojana z 11. storočia.
  • Park oslobodenia a Borisov park. Miesta na prechádzky, behanie prípadne leňošenie na tráve. V malej vonkajšej krčme si vychutnajte bulharské pivo a pokochajte sa prostredím.
  • Archeologické múzeum – najstaršie múzeum v Bulharsku umiestnené v bývalej mešite. Múzeum je rozdelené do 5 sál. Pri návšteve si dajte pozor na alarm, ktorý je pri každej vitríne a začne signalizovať v prípade, že sa ku pamiatke priblížite na menej ako pol metra. V múzeu sa oboznámite s históriou, ale uvidíte aj zlaté sochy, artefakty a množstvo iných zaujímavých vecí.

 

 Demos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode