BRATISLAVA – RÍM, SPIATOČNE ZA 80 €

Láka vás navštíviť „večné mesto“ ? Využite akciovú cenu spiatočnej letenky do Ríma v termíne od 1. – 8.8 teraz za  79,32 €. Poletíte so spoločnosťou Ryanair a so sebou si môžete zobrať príručnú batožinu 1 ks do 10 kg (55cm x 40cm x 20cm) a  1 ks do 3 kg (35cm x 20cm x 20cm).

REZERVÁCIA TU:

Ak sa rozhodnete navštíviť jedno z najstarších miest, určite neoľutujete. Mesto je totiž plné pamiatok a histórie. Staňte sa nachvíľku Rimanom a objavte čaro, ktoré v sebe večné mesto skrýva. Nebudeme písať aby ste nezabudli navštíviť Vatikán, Koloseum a podobné notoricky známe pamiatky. Skúsime vám ponúknuť niečo, čo by ste podľa nás mali v meste vidieť a skúsiť a nie je to až tak preplnené davom turistov.

  • Jedlo – pomaly v každej reštaurácií vás budú lákať na pizzu a panini. Skúste však ochutnať niečo z domácej kuchyne. Napríklad Puntarelle- šalát z čakanky alebo Scaloppine alla romana, teda teľacie s čerstvými artičokmi. Nezabudnite na Trippu, tradičné rímske jedlo. Ide o držky.
  • Ulica Campo de´Fiori – miesto kde sa nachádza azda najväčšie množstvo barov a nočných klubov určených na zábavu. Napriek tomu, že vo väčšine týchto podnikov musíte zaplatiť vstupné, určite to neoľutujete.
  • Nákupy na ulici Via Cola di Rienzo – ide o miesto, kde sa dajú kúpiť pomerne lacnejšie veci ako napríklad v známej štvrti Via del Corso. Ak však chcete naozaj zažiť nákupnú horúčku, vydajte sa do Castel Romano, ktorý je vzdialený asi 20 kilometrov od Ríma. Ide o outlety, kde sú ceny značkových tovarov lacnejšie aj o polovicu.
  • Rímske leto – Od júna do septembra je Rímske leto (Estate Romana) sprevádzané letnými festivalmi, Rím ožije koncertmi a letným kinom.
  • Cintorín Capuchin – bizarné a makabrózne kaplnky cintorína, kde je akákoľvek dekorácia od rámov na obrázky, po svietniky vyrobené z ľudských kostí.
  • pahorok Pincio – výhľad na katedrálu sv. Petra je neuveriteľný. Elegantný park je populárny pre víkendové prechádzky – passagiata.
  • Trastevere – skutočná rímska štvrť s matkami a ich kočíkmi, klebetiacimi miestnymi a stratenými turistami.Demos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode