BRATISLAVA -NIŠ, SPIATOČNE ZA 22 €

Radi cestujete a spoznávate? tak využite akciu od spoločnosti Ryanair a objavujte Srbsko. Konkrétne mesto Niš teraz môžete navštíviť so spiatočnou letenkou len za 22 € z Bratislavy v termíne od 20. – 24.5.

REZERVÁCIA TU:

Mesto Niš sa nachádza na rieke Nišva. Má rozlohu 420 km2 a viac ako 260-tisíc obyvateľov. Mesto je považované za bránu medzi východom a západom a taktiež ide o rodisko Konštantína Veľkého. V meste si prídu na svoje milovníci histórie a pamiatok. Mesto zažilo Keltov, Rimanov, ale aj Slovanov. Každý z nich tu zanechal kus histórie, ktorú môžeme obdivovať dodnes. Pri návšteve mesta nezabudnite na tieto zaujímavosti.

  • Veža z lebiek – veža bola postavená Turcami a ako materiál im slúžili lebky padlých srbských povstalcov. Obdĺžnikovú stavbu s výškou 3 metre pôvodne tvorilo až 952 lebiek, do dnešných čias sa ich zachovalo 58.
  • Koncentračný tábor – neďaleko železničnej stanice sa nachádza nacistický koncentračný tábor Červený kríž, ktorý dnes slúži ako múzeum.
  • Nišská pevnosť – z 18. storočia na pravom brehu rieky Nišava, ktorej pôvod je taktiež spojený s Turkami. Rozsiahly areál sa zachoval dodnes, do komplexu vedú štyri brány. Vnútri sa nachádza zbrojnica, kúpele, mešita a väzenie. Dnes tu nájdete i rôzne podniky, v lete sa tu organizujú rôzne akcie (napríklad známy filmový festival Niš).
  • park Sveti Sava – kde nájdete veľký pravoslávny kostol. V parku je veľa milých kaviarničiek, kde si môžete posedieť.
  • Niška Banja – 10 km od Nišu sa nachádzajú kúpele, ktoré ponúkajú relax a oddych.
  • Kazandžijsko- malá ulička v centre mesta so starým kamenným chodníkom s kaviarničkami po oboch stranách.
  • Forums shoppin centre – Turistov do Srbska lákajú najmä párty, kvalitný a silný alkohol, výborné jedlo a nízke ceny. Môžete si to porovnať aj v tomto nákupom centre. Za zábavou sa vyberte večer do ulíc. Po ceste natrafíte na niekoľko pohodových klubov.Demos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode