BRATISLAVA- MILÁNO, SPIATOČNE ZA 31 €

Privítajte jar v Miláne. Teraz so spiatočnou letenkou z Bratislavy len za 31€. V termíne od 24.-28.4 poletíte s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Ryanair.

REZERVÁCIA TU:

Miláno sa nachádza na severnej časti Apeninského polostrova, v západnej časti oblasti Lombardsko. Ide o druhé najväčšie mesto a hlavné ekonomické centrum Talianska. Všetky najväčšie banky a sídlo talianskej burzy sa podpísali na tom, že Miláno je obrovské ekonomické centrum. Vďaka tomu patrí k najbohatším mestám v Európe. V meste sa nachádza množstvo umeleckých a historických pamiatok. Pri návšteve vám odporúčame pozrieť sa na:

  • Duomo di Milano – ide o druhu najväčšiu katedrálu na svete v ktorej sa nachádza najväčšie množstvo mramorových sôch. Pri vstupe sa pripravte na to, že vám prehľadajú batožinu. Taktiež treba mať zahalené ramená. Odporúčame kúpiť si lístok, ktorý je platný na všetky štyri miesta a to: dom, terasu, múzeum a hrobka.
  • Castello Sforzesco – Nachádza sa na Piazza Sforzesco v severozápadnej časti Starého Mesta. Konštrukcia hradu začala v 14. storočí. Pôvodne to bola pevnosť, Galeazzo Visconti ju vybudoval v rokoch 1360 až 1370 ako obranu mesta. V súčasnosti sa v hrade nachádza rozsiahla galéria a múzeum. Medzi najvýznamnejšie exponáty patrí mramorová socha Pieta Rondanini Michelangela Buonarottiho, rukopis Leonarda da Vinci Codex Trivulzianus alebo obraz Kmene stromov s vetvami, koreňmi a kameňmi.
  • Parco Sempione – park stvorený na prechádzku a relax.
  • La Rinascente – nákupné centrum so 7-mimi poschodiami. Nájdete tu takmer všetky známe značky, ktoré mimochodom sídla práve v Miláne. Nachádza sa vedľa katedrály.
  • Piazza Mercanti – námestia do tvaru štvorca postavené v 13.storočí. Námestia je obkolesené zaujímavými budovami ako napríklad Palazzo della Ragione.
  • Bazilika sv. Ambróza – ide o najstarší kostol na území Talianska. Bol postavený v roku 379 na mieste kde boli pochovaní mučeníci prenasledovaní Rímom.

 Demos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode