BRATISLAVA – LONDÝN, SPIATOČNE ZA 65 €

Najväčšie mesto Veľkej Británie môžete navštíviť teraz so spiatočnou letenkou len za 64,70€. Poletíte s leteckou spoločnosťou Ryanair priamo z Bratislavy v termíne od 16.-21.mája. Let potrvá približne 2 a pol hodiny a so sebou si môžete zobrať príručnú batožinu 1 ks do 10 kg (55cm x 40cm x 20cm) a  1 ks do 3 kg (35cm x 20cm x 20cm).

REZERVÁCIA TU:

Londýn je mesto, ktoré je plné pamiatok a zaujímavosti. Na jeho návštevu vám odporúčame aspoň niekoľko dní. Tu je zoznam top miest, ktoré by ste si nemali v tejto európskej metropole nechať ujsť.

  • Big Ben – Teda veža (meno sa vzťahuje na zvon), ktorá odbíja každú hodinu.
  • British Museum. Nájdete v ňom zbierky zo všetkých kontinentov mapujúce vývoj ľudstva od počiatku až dodnes.
  • Sakrálne umenie – St. Paul’s Cathedral: Súčasné sídlo londýnskeho biskupa. Miesto, ktoré chytí každého bez ohľadu na jeho vieru.
  • Millennium Bridge spája brehy dvoch mestských častí, City of London a Bankside. Londýnske City je plné starých uličiek vhodných na romantickú chvíľku. Zaujímavosťou je, že sa nezodpovedá jej Veličenstvu a nepatrí ani do Anglicka a ani do Veľkej Británie. Má totiž svoj vlastný súd, zákony, vlajku a políciu.
  • Londýnske oko – vyhliadkové koleso, ktoré patrí asi k najznámejším na svete. Na výhľad z tohto oka si však musíte vystáť v rade aj niekoľko hodín.
  • Tower Bridge – Zdvíhací most ponad riekou Temža stojí vedľa pevnosti Tower of London podľa ktorej je pomenovaný. 65 metrová stavba v gotickom štýle je často nesprávne označovaná ako Londýnsky most (London Bridge), ktorý je v skutočnosti hneď nasledujúci most po prúde rieky. Stavbu mosta začali v roku 1886, trvala 8 rokov a stála približne milión libier. Most slávnostne otvoril v roku 1894 princ z Walesu, budci kráľ Eduard VII a jeho žena Alexandra Dánska.
  • Trafalgárske námestie sa nachádza v centre Londýna a je pomenované podľa Bitky pri Trafalgári v roku 1805, v ktorej zvíťazilo britské námorníctvo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 Demos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode