BRATISLAVA – BOLOGNA, SPIATOČNE ZA 31 €

Využite promo cenu spiatočnej letenky z Bratislavy do talianskej Bologne. V termíne od 15. 22.5 len za 30,98 €. Poletíte so spoločnosťou Ryanair. 

REZERVÁCIA TU:

Bologna je hlavné mesto regiónu Emilia-Romagna v severnom Taliansku, medzi riekou Pád a Apeninami. Patrí medzi najbohatšie mestá v Taliansku a v roku 2011 si vyslúžila titul najlepšieho mesta na život v Taliansku. Historické centrum mesta patrí medzi druhé najväčšie v Európe. e pozoruhodné stredovekým rozvrhnutím ulíc, vežami a budovami z neomietnutých tehál, čo jej získalo prezývku Červená Bologna. Významné stavby vznikli až v gotike. V tomto čarovnom meste vám odporúčame navštíviť najmä:

  • San Pietronio, kostol, ktorý je zasvätení patrónovi mesta. Stavať ho začali v roku 1390 v gotickom štýle, ale okolo roku 1650, keď dokončili hlavnú sieň ktorej dĺžka je 117 metrov a šírka 48 metrov, práce zastavili. Po jej dokončení by totiž prekonala vo veľkosti chrám Sv. Petra v Ríme. Napriek tomu je bazilika 5-tym najväčším kostolom na Svete. Na nedokončenej fasáde sa vyníma hlavný portál so sochami od Iacopa della Querciu. Interiér patrí k najkrajším v talianskej gotike Mimochodom v kostole sa nachádza aj najstarší organ v Európe.
  • Mesto sa preslávilo svojimi vežami, z ktorých medzi najdôležitejšie patria veže Asinelli a Garisenda. Z väčšej veže (Asinelli) uvidíte panoramatický výhľad na mesto.
  • Palazzo dei Notai, ktorý je od 15.storočia sídlom notárov. V minulosti sa budova používala ako súdna budova, dnes je sídlom radnice.
  • Na blízkom, turistami vyhľadávanom námestí, Piazza Nettuno oddychujúci návštevníci obdivujú rovnomennú nádhernú barokovú fontánu so sochou mužskej postavy – boha morí, Neptúna.
  • Alma Mater Studiorum Universitá di Bologna. Bola založená v r. 1088 a je najstaršia v Európe.
  • Okrem historického centra a množstva krásnych stredovekých budov, palácov, chrámov, veží, námestí, špecifickú atmosféru dotvára aj čulý ruch a povestná bolonská kuchyňa. Nemožno nespomenúť obľúbené miestne špeciality z cestovín ako slávne tortellini a tagliatelle al ragú, špenátom alebo mäsom plnené taštičky a ďalšie typické bolonské jedlá.

 Demos

Color Skin

Header Style

Nav Mode

Layout

Wide
Boxed

Nav Mode